3D Oto Paspas ve 3D Bagaj Havuzu


 • 3D Oto Paspas ve 3D Bagaj Havuzu

3D Oto Paspas & 3D Bagaj Havuzu

 

Her sürücü aracının temiz ve konforlu olmasını ister. Araçlar için üretilmiş olan onlarca farklı aksesuar sayesinde bunu kolayca gerçekleştirmek mümkün. 3D Oto paspas & 3D bagaj havuzu bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Aracımızın zeminini kaplayan paspaslar araçların kirlenmesini önleyeceği gibi aynı zamanda araç zeminindeki tozları ve kiri toplayarak bunların araçtan kolayca uzaklaştırılmasını sağlar.

 

Araçlar için oldukça önemli olan oto paspasların kullanımı ve bakımı oldukça önemlidir. İşlevini kaybeden paspasların yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Yeni bir paspas alırken de dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler;

 

Birçok sürücü araç paspaslarını eskidiği zaman değiştirir. Ancak paspasların mevsim koşullarına göre farklı türlerde üretildiği ve bu paspaslarda kullanılan hammaddelerin birbirinden farklı olduğu gerçeği çok az kişi tarafından biliniyor. Yaz mevsimlerinde kumaş malzemeli paspaslar kullanılırken kış mevsimlerinde ise kauçuk malzemeli paspaslar kullanılmaktadır.

Paspaslarınızın bakımı düzenli bir şekilde yaptığınız sürece paspaslarınız hemen eskimeyecek ve uzun ömürlü olacaktır. Paspaslarınızı el sabunları ya da özel temizleyiciler ile temizledikten sonra iyice kurutmalı daha sonrasında ise arabanıza yerleştirmelisiniz.

Alacağınız paspasların sabitlenebilir olması önemlidir. Günümüzde yeni nesil araçların neredeyse tamamında yere sabitlenebilir paspaslar bulunuyor. Bu paspaslar ayağınızın altında kaymayacağı için sürüş güvenliğini sağlayacaktır.

Alacağınız paspasların kolay yıkanabilir olmasına dikkat edin. Paspaslar araç içerisinde en sık kirlenen aksesuarlar olduğu için kolayca yıkamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca yıkadığınız paspasları hemen araç içerisine sermemelisiniz. Aksi durumda kötü kokuların oluşmasına neden olabilirsiniz.

Yağmurlu havalarda ve kış aylarında kullanmak için özellikle havuzlu paspasları tercih etmeniz gerekiyor. Bu sayede kirler ve sular 3d havuzlu paspas içerisinde kalacak ve aracınızın zemini kirlemeyecektir. Aksi durumda paspaslarınızı temizlerken aracınızın zeminini de temizlemek zorunda kalacaksınız.

3D Bagaj Havuzu

 

3D Bagaj havuzu, araçlarınızın bagaj zeminini korumak için üretilmiş olan aksesuarlardır. Daha çok plastik malzemeden üretilen bagaj havuzları bagajda dökülen eşyaların bagaj içerisine dağılmasını engelleyerek onları bir arada tutar ve kolayca temizlenmesini sağlar. Her araç modeli için farklı bagaj havuzları üretildiği için aracınız için uygun modeli tercih etmelisiniz. Araçların bagajları kabinlere oranla kirlenmeye daha müsait olduğundan bagaj havuzları bagajlarınızı temiz tutmada size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

 

3D Bagaj Havuzları Nasıl Olmalı?

 

3D Bagaj havuzu genel olarak plastik ya da kauçuk malzemelerden üretilmektedir. Her model için farklı bagaj modelleri üretildiği için bagajınıza tam oturması için uygun olan modelleri almanız gerekiyor. Bagajınıza tam oturan ve boşluk olmayan bagaj havuzları bagajlarınızın temiz kalmasını sağlarken aynı zamanda bagaj zeminin gelecek olan darbelere karşı da koruyacaktır.

 

Bagaj havuzlarının asıl amacı bagajların temiz kalmasını sağlamak olduğu için alacağınız havuzların kolay bir şekilde çıkartılabilir ve temizlenebilir olması gerekiyor. Bu sayede bagaj havuzunu çıkartarak dakikalar içerisinde bagajınızı temizleyebilirsiniz. Bagaj havuzunuzu temizledikten sonra havuzun kurumasını beklemeli ve daha sonrasında da havuzu tekrar bagajınıza yerleştirmelisiniz. Eğer bagajınızın daha estetik bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız bu durumda kauçuk 3d bagaj havuzu modellerini tercih edebilirsiniz. Bagaj havuzu seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar;

 

Bagaj havuzunuzun aracınızın bagajına tam oturması ve aralarda boşluk olmaması gerekiyor. Eğer bagajınızda sıvı malzemeler taşıyorsanız bunların dökülme riskine karşın derin oluklara sahip havuzları tercih etmeniz gerekiyor.

Plastik bagaj havuzları daha sert iken kauçuk bagaj havuzları hem yumuşak hem de daha estetiktir. Ayrıca kauçuk modeller darbelere karşı plastik modellerine nazaran daha dayanıklıdır.

Bagaj havuzlarının asıl amacı bagajın temiz kalmasını sağlamak olduğu için bagaj havuz kenarlarının yüksek olması sizin için daha iyi olacaktır. Bu sayede kirler havuzdan kurtularak bagaj zeminine ulaşamayacaktır.

3D Bagaj Havuzu Kullanmanın Faydaları

 

3D Bagaj havuzu kullanmanın faydaları oldukça fazladır. Özellikle aracınızın temizliğine önem veriyorsanız bagaj havuzları en büyük yardımcınız olacaktır. Özellikle dökülme riski olan ve inatçı lekelere neden olan sıvılar için bagaj havuzu kullanmanız bu kirlerin tamamen önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bagajınızda ağır ve sert malzemeler taşıyorsanız bu malzemelerin aracınızın bagajına zarar vermemesi için de bagaj havuzu kullanmanız gerekiyor. Bu sayede hem aracınızı koruyacak hem de aracınızın değerinin düşmesini engellemiş olacaksınız. Siz de tüm bunlar için araçlarınızda bagaj havuzu kullanmalısınız.

 

3D Oto Paspas , 3D Bagaj Havuzu

Write a comment

Note: HTML is not translated!

Related Posts

oto-aksesuar-tuning

Oto Aksesuar ve Tuning


 • 110
 • 0
 • 0

Modifiye tutkunu olan birçok sürücü araçlarını fabrika çıkışlı kullanmak yerine modifiye ederek kullanmayı tercih eder. Günümüzde modifiye tutkunlarına özel olarak geliştirilmiş olan oto aksesuar tuni..

Read more

Led Xenon Ampul


 • 122
 • 0
 • 0

Günümüzde araç aydınlatmalarında benzersiz stilleri ve yüksek parlaklık seviyeleri nedeniyle led xenon ampul modelleri çok sık tercih edilmektedir. Ömrünü tamamlamış farkları değiştirmek ya da modası ..

Read more

Aradığınız Tüm Yedek Parçalar aracdeposu.com’da


 • 162
 • 0
 • 0

Araçlarınızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için arızalanan parçalarının değiştirilmesi gerekir. Arızalanan parçalar tamir edilemediğinde bu parçaların değiştirilmesi gerekiyor. aracdeposu.com sa..

Read more

Oto Bakım Ürünleri


 • 156
 • 0
 • 0

Araçlarınızın daha uzun ömürlü olması için bakımlarını ve temizliklerini düzenli olarak yapmak önemlidir. Birçok farklı markanın üretmiş olduğu oto bakım ürünleri sayesinde artık sürücüler kolayca ara..

Read more

Fiat Egea Fiyat Listesi


 • 154
 • 0
 • 0

Fiat Egea serisinin fiyat bilgisini içermektedir.

Read more